Kentleşmeye Küresel Bir Bakış
 
Karabük Kent Konseyi ve 2023 Karabük Vizyonu Adlı Bildiri
 
 
Diğer Duyurular
 
 
 
Kent Konseyi ve Sorumluluk
Kent Konseyleri İşbirliği Yapacak
Kent konseylerinden Birlikte Hareket Kararı
Kent Konseyleri Şehrin Kalkınmasında Önemli Etkendir
Geleceğimize Katkı Sağlanacak
Diğer Basın Haberleri
 
 
 
2023'e Mektup
Geçmiş Sayılar
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 11
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 10
 
 
 
Karabük'te yaşamaktan mutlu musunuz?

Evet (333 kişi oy verdi)
Hayır (351 kişi oy verdi)
Kararsızım (60 kişi oy verdi)

Eski Anketler
 
 
 
 
Karabük Kent Konseyinden Ziyaretler
Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan ve Yürütme Kurulu Üyeleri Vali Mehmet Aktaş ile Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’i ziyaret etti. Başkan Kazım Özcan ziyaretlerde yaptığı konuşmada; Kent Konseyi Yürütme Kurulunun kendisine dört ana hedef belirlediğini ifade ederek, bunların ilkinin trafik sorunu, diğerlerin ise çevre yolu, Kent Meydanına bir sanayi müzesi, kaderine terk edilmiş şekilde bekleyen Yenişehir Sinemasını yeniden Karabük halkının hizmetine sunulması olduğunu söyledi.

 
Sayfayı Paylaş
Haber Tarihi: 07.10.2016, 09:57:53

Kazım Özcan Başkanlığındaki Kent Konseyi Yürütme Kurulu Vali Mehmet Aktaş ve İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever’i ziyaret etti. Kent Konseyi Başkanı Özcan, Yürütme Kurulu olarak kendilerine ilk etapta dört ana hedef belirlediklerini belirtirken, üzerinde ısrarla durdukları konunun ise trafik olduğunu ifade etti.

Vali Mehmet Aktaş’ı ziyaret sırasında bir açıklama yapan Karabük Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan;” Sayın Valim, 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce göreve başlamanıza rağmen tüm Karabük’e lider oldunuz, öncülük ettiniz ve şehrimizi bu hain girişimden zararsız şekilde çıkarttınız, Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak sizlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kent Konseyi Yürütme Kurulunun kendisine dört ana hedef belirlediğini ve bunların başında da trafik sorununun geldiğini belirten Konsey Başkanı Özcan;” Çevreyolu ile ilgili çalışmaları sizlerin ve siyasi iradenin büyük bir hassasiyetle sürdürdüğünü biliyoruz, ancak ufak dokunuşlarla trafik sorununa çözümler üretebilir, şehre nefes aldırabiliriz, bizler Kent Konseyi olarak bu konuyu kendimize öncelikli hedef edindik, sizlerin desteği ile çözüm üretebileceğimize inanıyoruz” dedi.

Kent Konseyi olarak  Valilik, Belediye ve Kardemir’in desteği ile Kent Meydanına bir sanayi müzesi kazandırmayı da hedeflediklerini belirten Özcan ve ekibi ayrıca, kaderine terk edilmiş şekilde bekleyen Yenişehir Sinemasını yeniden Karabük halkının hizmetine sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kent Konseyi Başkanı Özcan; “Sizlerin girişimleriyle bu güzide tesisin Kardemir’den tahsisini alabilir, Sayın büyüğümüz Mehmet Ali Şahin Beyin girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığından restorasyon için gerekli ödeneği temin ederek Anadolu’nun en özel sinemalarından biri olan bu tesisi Karabük halkının hizmetine yeniden sunabiliriz” dedi.

Vali Mehmet Aktaş ise yaptığı açıklamada;  “Öncelikle sizlere başarılar diliyorum, gördüğüm kadarıyla dört aylık süre içerisinde tanıma fırsatı bulduğum isimlerden oluşan güçlü bir yönetim oluşturmuşsunuz, inşallah hedef olarak belirlediğiniz maddeler başta olmak üzere, hep birlikte Karabük’ün yaşam şartlarını daha yukarıya taşıyacak çalışmaları yaparız. Gerçekten çok önemli noktaları belirlemiş ve kendinize hedef yapmışsınız, Karabük çok büyük bir olmamasına rağmen başta şehir girişi olmak üzere ciddi bir trafik sorunu yaşıyoruz, dün Karayolları Kastamonu Bölge Müdürü ile görüştüm, kendisi çevre yolunun proje ihalesinin yapıldığı bilgisini verdi, inşallah kısa sürede yapım ihalesi de gerçekleşir ve Karabük büyük oranda rahatlar. Ancak o süreye kadar bizim önlemler almamız gerekiyor, ilgili birimlerle ve sizlerin de önerileriyle trafik konusuna gerekli müdahaleleri yaparız. Belirlediğiniz diğer konularda gerçekten çok önemli konular, inşallah elbirliği ile onları da neticelendiririz” dedi.

Vali Aktaş ayrıca Dörtyol bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla bir takım çalışmalar yaptıklarını, bunlardan birinin de Namal Kavşağını Endüstri Meslek Lisesi önüne almak olduğunu belirtirken; “Karayolları Bölge Müdürümüz ile bu konuyu görüştük, kendisi gelecek ve yerinde de inceleyeceğiz, şayet bunu başarabilirsek Yenişehir ve Esentepe’den inip Safranbolu istikametine gitmek isteyen vatandaşlarımızın Dörtyol Kavşağını dönmesine gerek kalmayacak ve orada trafik bir nebze de olsa rahatlayacak” diye konuştu.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ TEZSEVER’E ZİYARET
İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever ise Kent Konseyini kabulde yaptığı açıklamada; “Kent Konseyi bir ilin gelişmesinde, ilerlemesinde gerçekten çok önemli bir kuruluş, sizlerin de Karabük’ün yaşam koşullarını daha da ileriye taşıyacak çalışmaları yapacağına yürekten inanıyorum, bizde polis olarak her zaman sizlerin yanında olacak, önerilerinizi dikkate alacak ve üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Kazım Özcan ve Yürütme Kurulu üyeleri Vali Mehmet Aktaş ve İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever’den trafik sorununun çözümü için kısa vade de; Battı-çıktı içine parka önlem alınmasını, bayramlarda uygulanan Ankara istikametinden gelişte Safranbolu istikametine sürekli geçiş serbestliğinin normal zamanlarda da devam etmesini, mahalle aralarını tır parkının yasaklanmasını, Kızılay önünde park yasağı olmasına rağmen yapılan park uygulamasına müdahale edilmesini, Ankara Caddesi istikametinden gelişte Albay Karaoğlanoğlu Caddesine çıkışa izin verilmesini ve Battı-çıktı çıkışında Tüccarlar Kooperatifi önüne park yasağı uygulamasının getirilmesini talep ettiler.
 
 
Kategori Kategori : Ziyaretler
Okunma Okunma : 801
Tarih Tarih, Saat : 07.10.2016, 09:57:53
Kaynak :