Kentleşmeye Küresel Bir Bakış
 
Karabük Kent Konseyi ve 2023 Karabük Vizyonu Adlı Bildiri
 
 
Diğer Duyurular
 
 
 
Kent Konseyi ve Sorumluluk
Kent Konseyleri İşbirliği Yapacak
Kent konseylerinden Birlikte Hareket Kararı
Kent Konseyleri Şehrin Kalkınmasında Önemli Etkendir
Geleceğimize Katkı Sağlanacak
Diğer Basın Haberleri
 
 
 
2023'e Mektup
Geçmiş Sayılar
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 11
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 10
 
 
 
Karabük'te yaşamaktan mutlu musunuz?

Evet (649 kişi oy verdi)
Hayır (517 kişi oy verdi)
Kararsızım (144 kişi oy verdi)

Eski Anketler
 
 
 
 

 

Kazım ÖZCAN
Karabük Kent Konseyi Başkanı
Maden Yüksek Mühendisi
İş Güvenliği Uzmanı (B Sınıfı)

ÖZGEÇMİŞ

1982’de Karabük’ te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük Fevzi Çakmak Lisesinde yaptı.
1999 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünü kazandı.

2000 yılında Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı seçimlerine katılarak 33.000 öğrenciyi temsil etmek üzere Üniversite Öğrenci Konsey Başkanı oldu. 2001-2002 öğretim yılında Türkiye Üniversiteleri Konsey Başkanları arasındaki seçimlere katılarak 6 üniversiteden oluşan üst kurul üyesi oldu. Üst Kurul olarak Türkiye’deki değişik üniversitelerde panel, sempozyum, toplantı ve öğrenci organizasyonlarına katıldı. Üniversitedeki öğrenci organizasyonlarının birçoğunun başkanlığını yürüttü. 2003 yılında Maden Mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyet sonrası Yüksek Lisans Eğitimi’ ne başladı. 2004- 2005 yıllarında askerlik görevini yedek subay olarak Muğla Piyade Taburunda tamamladı. 2005 yıllında Bilge Madencilik Mühendislik şirketini kurarak bölgede serbest mühendislik hizmetleri vermeye başladı.

Uzun yıllardır Maden Mühendisleri Odası Karabük İl Temsilciliği görevini yürütmektedir. 2010 yılında Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalındaki tez çalışmalarını tamamlayarak Maden Yüksek Mühendisi oldu. 2013 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği alanında eğitim alarak İş Güvenliği uzmanı oldu.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Karabük Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu ve Estetik Kurulu üyesidir. Karabük Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesidir. Helen bölgedeki firmalarda Maden Mühendisliği Hizmetleri ve İş Güvenliği Uzmanı olarak hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.