Kentleşmeye Küresel Bir Bakış
 
Karabük Kent Konseyi ve 2023 Karabük Vizyonu Adlı Bildiri
 
 
Diğer Duyurular
 
 
 
Kent Konseyi ve Sorumluluk
Kent Konseyleri İşbirliği Yapacak
Kent konseylerinden Birlikte Hareket Kararı
Kent Konseyleri Şehrin Kalkınmasında Önemli Etkendir
Geleceğimize Katkı Sağlanacak
Diğer Basın Haberleri
 
 
 
2023'e Mektup
Geçmiş Sayılar
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 11
Karabük Kent Konseyi Dergisi Sayı 10
 
 
 
Karabük'te yaşamaktan mutlu musunuz?

Evet (648 kişi oy verdi)
Hayır (517 kişi oy verdi)
Kararsızım (144 kişi oy verdi)

Eski Anketler
 
 
 
 
Kent Konseyi Genel Kurulu Toplandı
Kent konseyinin 2. Yılını değerlendirmek ve gelecek 2. Dönem için görev yapacak Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri ile Kent Konseyi Başkanını seçmek için toplanan genel kurul toplantısını 29.07.2011 günü saat 17.30 da Belediye Nikah salonunda gerçekleştirdi.

Sayfayı Paylaş
Haber Tarihi: 01.08.2011, 12:13:55

Genel kurul toplantısında ilk olarak divan oluşturuldu ve divan başkanlığına Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Ziya ÜNSAL, Kâtip üyeliklerine ise Şirin Evler Mahalle Muhtarı Sadettin KANDAKOĞLU ile Kapullu Mahallesi Muhtarı Kadir KUYUPINAR seçildi.

Divanın teşekkülünden sonra Saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Ardından Kent Konseyi Başkanı Özcan BÜYÜKGENÇ Kent Konseyi Olarak 2 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında Genel Kurula bilgi verdi. BÜYÜKGENÇ  "Amacımız 2 yıl boyunca kentte ortak aklı harekete geçirmek olmuştur. Kent konseyi olarak Birçok Önemli ve orijinal projeye imza attık... İlimizin ismini Her platformda en iyi şekilde duyurduk. Kent Konseyleri Birliğinin lokomotif ili olduk. Kent konseyini kurumsallaştırmaya çalıştık. Çalışma yönergesini hazırladık ve genel kurulumuzun taktiri ile oy birliği ile kabul edildi. Geçen dönem hiç toplanamadı ve hiç bir şey yapmadı diye eleştirilen kent konseyi bu dönem "2023 kent vizyonu belirleme projesini" başlattı. Karabükün hava kirliliğiyle ilgilendi ve radikal kararlar aldı. Karabük’ün suyu ile ilgilendi. Karabük’ün Hastanelerini ve Kent Meydanını gündem yaptı. Karabük’ün ve ülkemizin en hızlı gelişen kurumu olan üniversitesinin hep yanında oldu. Kent konseyimiz bu dönemde yönetişim ilkesi ile hareket ederek kadın ve çocuk meclislerini kurdu. Engellilerle ilgili güzel çalışmalar yaptı." Diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Kent Konseyi Başkanı Özcan BÜYÜKGENÇ son olarak yönetmelik gereği ilk dönem için görev alanların görev sürelerinin 2 yıl olduğunu belirterek “emaneti sahiplerine, yani siz değerli genel kurul üyelerine yürütme kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte iade ediyoruz” dedi.

Kent konseyi Başkanı Özcan BÜYÜKGENǒin Bilgilendirme konuşmasından sonra 2. Dönem görev yapacak olan yürütme kurulu üyelerinin seçimine geçildi ve buna göre 2. Dönem 3 yıllığına görev yapacak yürütme kurulu üyeliğine;
Ahmet Turan TEMEL, Celal BULUT, Yunus ÇELİK, Kadir KUYUPINAR, Zafer ACAR, A. Turgut KURTOĞLU, Ziya ÜNSAL, Raziye İrem ŞEN, Özcan BÜYÜKGENÇ, Ayşe ÇINAR, Necati MÜSELLİM, Aysel ÖZBAY, Tuba BAŞSARIOĞLU, Halil Nihat YILDIZ ve Ulvi ÜNGÖREN  seçildiler.

Yürütme kurulu üyelerinin seçiminden sonra 2.dönem üç yıllığına görev yapacak olan Kent Konseyi Başkanı seçimine geçildi. Genel Kurul üyeleri tarafından divana verilen önerge ile Kent Konseyi Başkanlığına bir kez daha aday gösterilen Özcan BÜYÜKGENÇ ikinci dönem içinde kent konseyi başkanı seçildi.

İkinci dönem içinde kent konseyi başkanı seçilen Özcan BÜYÜKGENÇ Genel kurula hitaben teşekkür konuşması yaptı. BÜYÜKGENÇ konuşmasında "Şahsıma ve yürütme kuruluna gösterilen teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Karabük’te güzel şeyler oluyor. Daha güzel şeyler olması için çok daha fazla gayret göstermemiz lazım. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Kentimizde güzel şeyler oluyorken düzeltilmesi ve üzerine gidilmesi gereken sorunlarda var. Kent konseyi olarak her ne kadar icracı bir organ olmasak da, sadece tavsiyede bulunabilen bir organ olsak da bu dönem bu sorunların üzerine hep beraber kararlılıkla gideceğiz. Kent konseyini kurumsallaştırmamız lazım. Komisyonların ve Meclislerin çok iyi çalışması lazım. Herkes elini taşın altına koymalı" dedi.
 
 
Kategori Kategori : Kent Konseyi Toplantıları
Okunma Okunma : 1731
Tarih Tarih, Saat : 01.08.2011, 12:13:55
Kaynak :